Martin Průša, PAMS
Jateční 49
400 01 Ústí nad Labem
Czech Republic
tel:
fax:
www:
e-mail:
+420 475 669 999
+420 475 669 966
www.pams.cz
pams@pams.cz
logo PAMS

Vyšívání - fosfor

Vyšívání - fosfor/ fosforeskující nitě / fosforové nitě

Popis:

Jedná se o efekt, kdy motiv nebo jeho část, chceme zvýraznit či ozvláštnit efektem světélkování ve tmě. Pro tento druh efektu se používají fosforové nitě v různých pastelových barvách a sílách vláken.

Základní komponenty:

vyšívací program - fosfor
fosforová nit
stabilizátor

Vyšívaný motiv:

90% požadavků na zapracování fosforového efektu do výšivky je možné tímto způsobem realizovat. Pro 100% jistotu a vhodnost vašeho motivu pro zpracování fosforovou nití prosím konzultujte s našimi obchodníky. Pro konzultaci nám stačí váš obrázek. Co by jste chtěli vyšít fosforem a vaše představa o celkové velikosti motivu. Pro jistotu také uveďte, na jaký textil si přejete vyšívat. Váš požadavek odborně posoudíme a navrhneme vám nejlepší technické řešení vašeho přání.

Vyšívaný textil:

Převážná většina běžného textilu.

Poznámka:

Velmi dobře se tento „svítící" efekt využívá v nočních podnicích, barech, diskotékách atd. Dále se osvědčuje při reklamních akcích, které s tímto prostředím úzce souvisí: alkohol, kávové a čokoládové výrobky, energetické nápoje a další. Protikladem je potom dětské ošacení a doplňky i součásti dětských textilních hraček. Další využití najdeme například ve sportovní a městské módě. Úskalím mohou být malá písmenka vyšívaného textu nebo příliš drobné detaily motivu.