Martin Průša, PAMS
Jateční 49
400 01 Ústí nad Labem
Czech Republic
tel:
fax:
www:
e-mail:
+420 475 669 999
+420 475 669 966
www.pams.cz
pams@pams.cz
logo PAMS

Vyšívání - aplikace

Vyšívání - aplikace / vkládání a přešívání textilních materiálů přes sebe/ tvarované textilní materiály jako součást výšivky

Popis:

Jedná se o techniku, kdy motiv, nebo jeho část, chceme ztvárnit pomocí vybraného textilního materiálu. Může to být z důvodů barevnosti, struktury, efektu či další podpůrné funkce pro vyšívání. Pro tento efekt se používá libovolný textilní i netextilní materiál: vlasové materiály, smyčkové materiály, strukturové textilní materiály, polyestery, bavlněné materiály, kůže, koženky, plyše ... Tím se části motivu ztvární zvoleným aplikačním materiálem a dosáhne se potřebného efektu.
Jedním materiálem můžeme propojit více prvků na oděvu nebo zvolený materiál může propojit více typů oděvů v jednotnou kolekci. Aplikace se také používá k úspoře stehů při větších plochách výšivky resp. vyšívání.

Základní komponenty:

vyšívací program - Aplikace
nit
stabilizátor
aplikovaný - aplikační materiál (může být více typů a barev v jednom motivu)
laser, vyřezávání, vysekávání, vystříhávání

Vyšívaný motiv:

Vhodnost vašeho motivu pro zpracování pomocí aplikace prosím konzultujte s našimi obchodníky. Pro konzultaci nám stačí váš obrázek, co by jste chtěli znázornit aplikací (vybraným materiálem) ve výšivce či nášivce a vaše představa o celkové velikosti motivu. Pro jistotu také uveďte, na jaký textil si přejete vyšívat. Váš požadavek odborně posoudíme a navrhneme vám nejlepší technické řešení vašeho přání.

Vyšívaný textil:

Převážná většina běžného textilu.
Velmi časté použití na dětský textil a pomůcky.
Hojně využívané také v konfekci a při velkých motivech.

Poznámka:

Aplikačního efektu se využívá zejména v módních trendech. Na dětském a kojeneckém textilu. Většinou se aplikace používá na využití efektu použitého materiálu nebo pro úsporu stehů u velkých vyšívaných ploch. Čím je větší aplikovaná plocha, tím větší je také vizuální efekt či úspora stehů. Vždy vám rádi poradíme a doporučíme technické řešení pro vaše konkrétní přání.