Martin Průša, PAMS
Jateční 49
400 01 Ústí nad Labem
Czech Republic
tel:
fax:
www:
e-mail:
+420 475 669 999
+420 475 669 966
www.pams.cz
pams@pams.cz
logo PAMS

Detail novinky

Přes 200 hokejových zápasů na obrazovce. Rekordní sezónu České televize završí MS.

Úterý, 4. květen, 2010

Přes 200 hokejových zápasů na obrazovce. Rekordní sezónu České televize završí MS.

Podle ČT jde o evropský rekord. Z mistrovství světa chystá 28 přímých přenosů, 4 utkání ze záznamu.

Dvaatřicet zápasů, z toho 28 v přímém přenosu, nabídne Česká televize hokejovým fanouškům z blížícího se mistrovství světa z Německa. Oproti loňsku odvysílá ČT o jedno utkání méně, celkově však šampionát završí rekordní televizní sezonu, která podle současného plánu čítá přes 200 zápasů.

 

"Poprvé v historii se dostaneme přes tuto hranici, pokud se tedy nestane nic mimořádného. Podle našich informací se jedná o evropský rekord a dokresluje to, že končíme velice náročnou televizní hokejovou sezonu," uvedl šéfkomentátor a vedoucí projektu MS Robert Záruba na dnešní tiskové konferenci v Praze. Rekordní číslo by se mělo zastavit na 203 zápasech.

 

Šampionát v Německu odstartuje v pátek zápasem na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu, který by měl sledovat rekordní počet 75.000 diváků. "Poprvé si vezmu na hokej dalekohled, jako na atletiku," řekl Michal Dusík, jenž bude duel Německa s USA komentovat.

 

Podruhé plánuje ČT použít trik Arabela, díky kterému se čeští hokejisté nebo trenéři mohou virtuálně přesunout z dějiště mistrovství do pražského studia. "Chystáme několik úprav, aby iluze byla dokonalá. Je to hra s diváky, čeho všeho je televizní technika schopna. Nebudeme podepisovat puk, ale něco zajímavějšího. Doufáme, že divákům ještě zamotáme hlavu," řekl Záruba.

 

ČT bude mít v Německu dva týmy - jeden v Mannheimu, kde bude hrát česká reprezentace, a druhý v Kolíně nad Rýnem, kde se poté uskuteční i boje o medaile. Základ týmu budou vedle komentátora tvořit reportér a expert. Se Zárubou bude v Mannheimu Martin Hosták, Dusíka doplní v Kolíně nad Rýnem David Pospíšil.

Odkaz na zdroj:


Chcete být informováni o novinkách...

Zaregistrujte se