Martin Průša, PAMS
Jateční 49
400 01 Ústí nad Labem
Czech Republic
tel:
fax:
www:
e-mail:
+420 475 669 999
+420 475 669 966
www.pams.cz
pams@pams.cz
logo PAMS

Detail akce

Nášivky PAMS na Rallye Monte Carlo 2016

Úterý, 23. srpen, 2016

Nášivky PAMS na Rallye Monte Carlo 2016

Cesta za snem - Škoda 110L na Rallye Monte Carlo

Tým, Czechs4Monte.cz, se Vám teď krátce pokusíme představit i samotný průběh XIX. Ročníku Rallye Monte Carlo Historique 2016.

Na přelomu ledna a února jsme si splnili velký sen. S naším týmem Czechs4Monte.cz jsme se zúčastnili Rallye Monte Carlo! Cestu jsme absolvovali s vozem, který jsme si sami, převážně o víkendech, postavili. Během stavby nám ale pomohlo i několik lidí z našeho okolí. Na samém konci jsme mohli hrdě konstatovat, že první stodesítka projela cílovou rampou Rallye Monte Carlo v monackém přístavu. Konečně! Od prvního pokusu letos uteklo už 45 let.

„Kluci z Čech přijeli do velkého světa závodů. V roce 1949 s Bristolem, v roce 1963 s Octaviemi, v roce 1969 s „tisícovkami", v roce 1977 se „stotřicítkami", v roce 2016 se „stodesítkou". Nevím, nakolik se mohou lišit pocity chlapce, který přijde poprvé na obrovskou pouť mezi bezpočet atrakcí, dnes nebo před šedesáti lety. Troufám si odhadnout, že díky době, atmosféře ve společnosti i technickému vývoji je rozdíl zásadní, pocity ale jistě podobné.

Na Monte se střídaly pocity radosti až euforie s pocity naprostého vyčerpání a zoufalství. Při přejímce v luxusním autosalonu BMW v Bad Homburgu pocity pýchy na naše mechaniky, kteří dokázali postavit líbivou atraktivní škodovku, která byla středem pozornosti všude, kam přijela (německý Bild ji zařadil mezi pět automobilů, které v reportáži o startu rallye představil), s pocity únavy i štěstí, po probdělých 39 hodinách, z toho dvaceti sedmi za volantem, že první část je za námi, po třetím testu s falešnými pocity uspokojení z 123. místa a dojmem, že „to" vlastně nic není, s pocity vzteku na sebe sama po navigační chybě v testu čtvrtém a 20.000 bodové penalizaci a závěrem s pocity bezmoci a vzteku při pohledu na bezohledně ubíhající čas při noční opravě brzd. Dopadlo to dobře: všechny dosavadní pocity vystřídaly v cíli pocity radosti a štěstí. Dokázali jsme to! Dovezli jsme pro nás neobyčejnou stodesítku poprvé nejen na start legendární Rallye Monte Carlo, ale i do cíle. A když jsme u pocitů, tak to už je, snad oprávněný, pocit hrdosti. Možná i kvůli těm různorodým pocitům jsme se rozhodli, že se tam vrátíme."

 


Chcete být informováni o novinkách...

Zaregistrujte se